Szkolenia i kursy

KOŁO

SZKOŁA BARISTÓW

Pasja do kawy oraz wiedza i doświadczenie w budowaniu rynku kawowego w Polsce czynią nas wyjątkową Szkołą Baristów. Razem z naszymi trenerami wejdziesz w świat czarnego napoju, poznając jednocześnie techniki pracy baristy.

SZKOŁA BARISTÓW COLOURS OF COFFEE TO:

  • Ponad 10 lat doświadczenia w edukacji baristów
  • Autorskie programy w standardach Speciality Coffee Association
  • Tysiące wyszkolonych i zadowolonych Baristów
  • Liczne sukcesy Baristów w prestiżowych zawodach
  • Kameralne grupy do 6 osób
  • Kursy indywidualne i grupowe
  • Najwyższej jakości ekspresy i akcesoria
  • Kompendium rzetelnej i obiektywnej wiedzy kawowej

O jakość prowadzonych szkoleń dba – MISTRZ POLSKI LATTE ART – MARCIN MICHALIK

O szkole

Kawa to nieodłączny element naszego życia. Towarzyszy nam od samego rana w postaci mrożonego napoju, intryguje doznaniami smakowymi, zwłaszcza przy kawach jednorodnych, parzonych metodami alternatywnymi.

Home barista

Kto nie chciałby zaparzyć w domu pysznego espresso w towarzystwie idealnie spienionego mleka? Właśnie podczas naszego szkolenia uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z podstawowymi wiadomościami dotyczącymi technik pracy baristy, zagłębić się w ciekawostki o kawie.

Kursy podstawowe

Rozwiązanie dla osób planujących rozpocząć pracę w kawiarni. Podczas kursu uczestnicy posiądą wiedzę na temat drogi owocu kawowca od sadzonki po filiżankę, jak przygotować poprawne espresso, jak spieniać mleko oraz łączyć je z kawą poznając napoje na bazie espresso.

Kursy zaawansowane

Kurs ma na celu doskonalenia sztuki latte art poprzez poznawanie kolejnych technik dekorowania kaw (free pour, etching), łączenia ich oraz stosowania podczas pracy. Innowacją szkolenia jest rozbudowany moduł związany z charakterystyką mleka oraz analizą jako produktu budujacego atrakcyjny wizerunek serwowanych kaw przez baristę.

Kursy dla bezrobotnych

Jesteś osobą bezrobotną, zarejestrowaną w Powiatowym Urzędzie Pracy, chcesz podnieść swoje kwalifikacje lub otworzyć własną firmę – skorzystaj z bezpłatnego kursu.

Konsultacje i doradztwo

Oferujemy rzetelne doradztwo oraz wsparcie w wyborze sprzętów zarówno do kawiarni jak i do domowego użytku. Jesteśmy partnerami wielu dystrybutorów ekspresów oraz młynków wiodących marek